Domů Manuály Jak vrátit zpět klasický Prohlížeč fotografií do Windows 10

Jak vrátit zpět klasický Prohlížeč fotografií do Windows 10

Windows 10 prohlíží fotografie a obrázky pomocí aplikace Fotky. Komu více vyhovoval původní prohlížeč fotografií, může si ho aktivovat, ačkoli je skrytý.

Skrytý prohlížeč fotografií z Windows 7 je naštěstí možné poměrně snadno znovu aktivovat, protože ho Microsoft ponechal i ve Windows 10, ačkoli v běžné nabídce programů není vidět.

Jak aktivovat Prohlížeč fotografií změnou registrů

Stiskněte Start a napište regedit, vyhledá se aplikace Editor registrů, spusťte ji. V editoru registrů buďte opatrní, každá změna ovlivňuje nastavení celého počítače. 

Ve stromové struktuře vyhledejte tuto cestu: HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > MICROSOFT > Windows Photo viewer > Capabilities > FileAssociations

Ve výchozím nastavení obsahuje registr jen dvě položky, na obrázku vidíte, které hodnoty jsme doplnili pro obrázky s koncovkou .jpg, .png a .jpeg.

Doplnění záznamů provedete kliknutím pravým tlačítkem myši do okna a zvolením Nový > Řetězová hodnota. Vyplňte požadovanou koncovku a uložte, záznam Data doplníte poklepáním na pole.

Po restartu počítače se Prohlížeč fotografií zveřejní v systému.

Nastavení Prohlížeče fotek jako výchozí

Aby se vám fotky nebo obrázky automaticky otevíraly v Prohlížeči fotografií, je potřeba ho nastavit jako výchozí. Otevřete Nastavení > Systém > Výchozí aplikace > Nastavit výchozí možnosti podle aplikace. Na položce Fotky vyberte Windows Prohlížeč fotografií.