Domů Manuály Jak ve Windows 10 aktivovat starý prohlížeč fotografií

Jak ve Windows 10 aktivovat starý prohlížeč fotografií

Fotky. Jestliže vám tato aplikace z nějakého důvodu nevyhovuje a raději byste opět používaly původní Prohlížeč fotografií z Windows 7, je nutný malý zásah do systémového registru.

Před samotným zásahem do systémového registru Windows je vhodné si jej předem zálohovat.

Jak zálohovat systémový registr Windows

Otevřete okno »Spustit« klávesovou zkratkou [Win]+[R] a do pole »Otevřít:« napište příkaz »regedit«. Klikněte na tlačítko »OK« nebo stiskněte klávesu [Enter].

V Editoru registru najděte klíč »HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations«.

Klikněte pravým tlačítkem myši do volného místa v pravé části Editoru registru a z kontextové nabídky zvolte »Nový | Řetězcová hodnota«.

Jako název hodnoty zadejte ».jpg«. Novou položku dvojklikem myší otevřete a do pole »Údaj hodnoty:« zadejte »PhotoViewer.FileAssoc.Tiff«.

Stejný postup opakujte i pro zadání ostatních obrázkových formátů, které používáte. Mohou to být formáty JPEG, PNG, GIF nebo BMP. U všech položek bude vždy stejný údaj hodnoty »PhotoViewer.FileAssoc.Tiff«.

Když nyní otevřete soubor s fotografií, zobrazí se dotaz »Jak chcete tento soubor otevřít?«. Označte aplikaci Windows Prohlížeč fotografií a zaškrtněte volbu »K otevírání souborů .jpg vždycky používat tuto aplikaci«. Nastavení potvrďte kliknutím na »OK«.

Stejný dotaz se potom zobrazí i u pokusu o otevření souborů s koncovkami JPEG, PNG, GIF nebo BMP.

Prohlížet fotografie teď můžete pomocí staré aplikace Prohlížeč fotografií.

TIP: Jak uložit fotografie ze zamykací obrazovky Windows a použít je jako tapetu na plochu

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.