Domů Manuály Jak stáhnout a nainstalovat Movie Maker na Windows 10

Jak stáhnout a nainstalovat Movie Maker na Windows 10

Microsoft přestal Movie Maker podporovat 10. 1. 2017, kdy ohlásil ukončení vývoje a podpory pro celou sadu nástrojů Windows Essentials. Pokud nemáte za Movie Maker náhradu a rádi byste ho dále používali, lze jej nainstalovat i ve Windows 10.

Protože na stránkách Microsoftu již sada Windows Essentials není k dispozici, stáhněte ji přímo z Wintip.cz/ke-stazeni/546-microsoft-windows-essentials-2012.

Instalační soubor stáhnete kliknutím na tlačítko »Download«. K dispozici je čeština, slovenština a angličtina. Po stažení Windows Essentials 2012 spusťte instalaci a pokračujte jednotlivými kroky průvodce.

Nejdříve vyberte, zda chcete instalovat všechny součásti sady Windows Essentials, nebo chcete sami zvolit co se má instalovat.

Chcete-li instalovat jen Movie Maker, klikněte na »Zvolit programy, které budou nainstalovány«.

Z programů vyberte »Fotogalerie a Movie Maker«. U ostatních programů zatržení zrušte. Pokračujte v instalaci kliknutím na tlačítko »Nainstalovat«.

Vyčkejte na dokončení instalace.

Po úspěšném dokončení instalace se zobrazí hlášení, že je sada Windows Essentials nainstalována. Klikněte na tlačítko »Zavřít«.

Nyní z nabídky Start spusťte Movie Maker (najdete ho pod „Nedávno přidané“). Zobrazí se smlouva o poskytování služeb Microsoft. Pokračujte dál kliknutím na tlačítko »Přijmout«.

Hotovo. Můžete začít upravovat videa v programu Movie Maker na Windows 10.

K instalaci sady Windows Essentials 2012 je třeba mít nainstalované rozhraní .NET Framework 3.0 nebo vyšší. Ke stažení na stránkách Microsoftu.

TIP: Jak změnit vzhled Windows 10

Podělte se o své zkušenosti v komentářích.